زنبيل

آموزش MVC در زبان برنامه نويسي PHP

امروزه الگوي MVC (مخفف عبارت Model View Controller) در اكثر برنامه‌ها و نرم‌افزارهاي تحت وب پياده‌سازي مي‌شود. اولين بار اين الگو در زبان برنامه‌نويسي Smalltalk استفاده شد و پس از آن توسط زبان برنامه‌نويسي Java همه‌گير شد. هم‌اكنون فريم ورك هاي ساخت فروشگاه اينترنتي با php بسياري با ساختار الگوي MVC ايجاد شده‌اند. همانگونه كه در جريان هستيد فريم‌ورك‌هاي بسياري بر مبناي زبان برنامه‌نويسي PHP وجود دارند كه از اين الگو پيروي مي‌كنند. بنابراين يك واقعيت بسيار بزرگ وجود دارد و آن محبوبيت الگوي MVC در زبان برنامه نويسي PHP است. لذا برآن شديم آموزشي به زبان فارسي در ارتباط با الگوي MVC در PHP خدمت شما دوستان عزيز ارائه دهيم.

الگوي MVC توسط سه بخش Model, View و Controller تفكيك مي‌شود:

Model، وظيفه‌ي مديريت اطلاعات و داده‌ها را به عهده دارد. به عبارت ديگر اين قسمت وظيفه‌ي ذخيره‌كردن و بازگرداني اطلاعات موجود از پايگاه داده (Database) و انجام برخي اعمال منطقي بر روي آنها را به عهده‌ دارد.

View، وظيفه‌ي نمايش اطلاعات توليد شده توسط Model‌ را بر عهده داشته تا آن را در يك فرمت و شمايل خاص به كاربران نمايش دهد.

Controller، وظيفه‌ي تنظيم و هماهنگي بين Model و View را بر عهده دارد. Controller يك درخواست از كاربر دريافت مي‌كند سپس Model را جهت دستيابي به اطلاعات طبقه‌بندي ساخت فروشگاه اينترنتي با php  شده متناسب با پردازشي كه انجام داده است، فراخواني كرده و در نهايت اطلاعات را به View‌ ارسال مي‌كند.

منبع
برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۴ اسفند ۱۳۹۶ساعت: ۰۱:۳۵:۴۷ توسط:مهدي خسروي موضوع:

اموزش ساخت فروشگاه اينترنتي با php

ساخت فروشگاه اينترنتي با php
در اين سري مقالات كه به مرور روي سايت قرار ميگيرند و ۲۰ قسمت هستند، درباره‌ي ساخت يك فروشگاه اينترنتي ساده صحبت ميكنيم. هر قسمت حداكثر ۳۰ دقيقه خواهد بود و اين باعث ميشود كه به راحتي بتوانيد قسمت هاي مختلف آموزش را نگاه كنيد و سرعت رشد و پيشرفت خود را افزايش دهيد. در اين ۲۰ قسمت آموزشي درباره‌ي ساخت فروشگاه اينترنتي با php  صحبت ميكنيم و ياد ميگيريم كه چطور ميتوانيم يك فروشگاه اينترنتي ساده و مبتدي با php را طراحي و برنامه نويسي كنيم.
يكي از بهترين پروژه‌هايي كه در برنامه‌هاي آنلاين وجود دارد، ساخت فروشگاه اينترنتي با php هست. هنگامي كه درگير انجام اين پروژه ميشويد، متوجه ميشويد كه مطالب بسيار زيادي وجود دارد كه بايد ياد بگيريد تا بتوانيد به هدف خود كه ساخت فروشگاه اينترنتي با php هست، برسيد.
اتصال به ديتابيس، ورود اطلاعات به ديتابيس، خواندن از ديتابيس، حذف از ديتابيس، كار با session ها، انتقال به صفحات مختلف، كار با درگاه پرداخت و بسياري از مسائل ديگري، چالش‌هايي است كه هنگام ساخت فروشگاه اينترنتي با php با آن‌ها برخورد خواهيد كرد.
مشاهده ادامه مطلب ساخت فروشگاه اينترنتي با php

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ساعت: ۰۸:۱۶:۳۰ توسط:مهدي خسروي موضوع: